otarafa: The Natural Effect butarafa: Cool Song No. 2
Oh lord won't you buy me a Mercedes Benz

cevap ver  yalanbenim   07/02/14

Hitler'in Mercedes'iHalkın Mercedes'i
Mercedes Runs Over A Young Adolf Hitleralaqasız:

"...Paralel yapının bu girişimi bana II. Dünya Savaşı Almanyası'nda Hitler'e suikast yapmak için harekete geçen Yarbay Claus von Stauffenberg ve arkadaşlarının giriştiği Operasyon Valkyrie'yi hatırlattı. Operasyonun iki amacı vardı. İlkinde Hitler bombalı bir suikastla öldürülecek, ikincide rezerv askerler devreye sokularak Hitler'e karşı bir darbe yapılıyor bahanesiyle SS'ler ve üst düzey ordu mensupları devre dışı bırakılacaktı. Planın başarılı olmasındaki en büyük sorumluluk rezerv askerlerin başında olduğu için Hitler ile birlikte toplantıya katılacak ve bombayı ayarlayacak, daha sonra da rezerv askerleri devreye sokacak Yarbay Stauffenberg'e aitti. Stauffenberg yaptığı planla bombayı patlattı ama Hitler ölmedi.
Hitler'in hayatta olduğu anlaşılınca darbeci olmayan ama Stauffenberg ve arkadaşlarından çekinen askerlerin konuşmaya başlamasıyla darbecilere karşı mücadele etmeye başladılar. Her başarısız darbe girişiminde olduğu gibi Hitler, Operasyon Valkyrie'yi yapanlara acımadı.
Bugün de devlet içinde paralel yapının canını yaktığı, haksız ithamlar yaptığı, sindirdiği insanlar artık konuşuyor. Paralel yapı şu anda bumerang etkisiyle karşılaşmış durumda ve çaresiz. O yüzden Erdoğan'dan randevu istiyorlar. Araya aracılar koyuyorlar, bir kere de olsa Erdoğan'la görüşmek istiyorlar ama nafile. Tarihten ders almak diye bir şey var! Tekerrür edince acı sonuçları oluyor çünkü..."

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/CemKucuk/operasyon-valkyrie-ve-bumerang-etkisi/50180

@cemkucuk55boşlukları doldurun


bunlara da göz atabilirsiniz:

otarafa: The Natural Effect butarafa: Cool Song No. 2

iletişim - şikayet - kullanıcı sözleşmesi - gizlilik şartları