otarafa: ölümden sonra hayat butarafa: This Is Not Music, This Is Not Us And We Are Not Here
Yaman Akdeniz, Kerem Altıparmak ve Mustafa Sezgin Tanrıkulu'na kuş serbest

cevap ver  yalanbenim   03/04/14

MustafaŞentop YasinAktay ampul milli akıl fikir


olacak galiba da nasıl olacak o iş?

“AYM’ye başvuru bireysel. Mahkemenin başvuran 3 kişi ise o 3 kişi için Twitter açılmalı diye karar vermeli.
3 kişi için AYM bireysel başvuruya yanıt veriyor. Genel karar vermiyor. Ama elbette mahkeme kararı uygulanmalı ama nasıl uygulanır”
AKP GB Yardımcısı Mustafa Şentop
http://www.radikal.com.tr/politika/akpli_sentop_secim_gecesi_chpye_kimi_cagirdilar-1184699

aha biri daha geldi durur mu

AKP GB Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, yüksek mahkeme kararını “gayri milli” ve Türkiye’nin çıkarlarına aykırı bulduğunu söyledi. "Önünde sayısız dava var iken daha birkaç günlük konuyu karara bağlıyor. Bu ibretlik bir karardır. Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı bir şirket (Twitter) arasında ihtilaf var. Böyle bir kavgada alınmış olan karar milli değildir. Milli menfaatlere göre hareket edilmemiştir. Bende sonsuz bir hayal kırıklığı yaratmıştır. İyi niyetli bulmuyorum. Bir sürü hak ihlalleri var iken 2-3 adam twittera girememiş diye alelacele karar alınıyor. Ne kadar lüzumsuz işlerle uğraşıyorlar”
http://www.radikal.com.tr/turkiye/ak_partiden_anayasa_mahkemesine_zehir_zemberek_sozler-1184727

YA için ayrıca bkz.
http://istifhanem.com/2013/07/07/necektinbesosyoloji/


cevap ver  iecelal   03/04/14
anayasayı siklemeyen, mahkemesini mi sikleyecek!
cevap ver  c   03/04/14
"sonsuz bir hayal kırıklığı"
cevap ver  yalanbenim   03/04/14
"Anayasa Mahkemesi’nin vermiş olduğu karara uymak durumundayız. Ama saygı duymak zorunda değilim. Bu karar saygı duymuyorum. Şu anda alınmış olan bu karar, birincil mahkemelere müracaat edilmeden, hukuk yolları tüketilmeden AYM’ye götürmüştür. AYM’nin bunu reddetmesi gerekirdi bu bir.

İkincisi özgürlükler yaklaşımını doğru bulmuyorum. Zira bu ticari şirkettir. Bu şirkette sadece Twitter değil, YouTube’da Facebook’ta ticari şirkettir. Bunun ürününü alıp almamak herkesin tasarrufundadır. Bunun özgürlükle alakası yok. Özgürlük noktasında temel haklar noktasında AYM’de bunca bekleyen dosyalar varken, iki gün önce AYM’nin direkt kendilerine başvurmak suretiyle böyle bir karar almasını ben doğrusu milli bulmuyorum. Bunun yanında ABD’li şirketin savunması yapılırken, bizim milli ahlaki her türlü değerlerimiz bir kenara konuluyor.

Biz bu karara uyarız olay bu. Ama saygı duymuyorum. Bu sadece bir yasaya uymaktır. Bu hukuk değildir onu söyleyeyim. Hukuk başka bir şey. Burada hukuki bir uygulama yok. Ben bunu milletimin takdirine bırakıyorum. Ama şunun bilinmesini istiyorum ki bu karar alınırken ne ABD ne Fransa ne İspanya, bu konularda verilmiş kararlar dahi göz önüne alınmamıştır.

Yenilmeye doymazmış. Bunların durumu böyle. İstanbul’da 700 bin fark var. itiraz edip acaba buradan bir şey çıkarabilir miyiz. Ankara’da 30 bin fark var. Hadi samimi olarak dürüst olarak itirazlarınızı yapabilirsiniz. Fakat bu eylemler niye? Ahlaki olmayan ifadelerle, oralarda bile hala Molotof havai fişek niye? Gelirsiniz müracaatınızı yaparsınız. Bizim denediğimiz yol budur. Sen de bu yolu dene. Ondan sonra da çıkacak karara saygı duy. Ama bunlarda bu yok."

http://www.radikal.com.tr/politika/erdogan_halkimiz_bize_guven_oyu_vermistir-1184843
cevap ver  yalanbenim   04/04/14
bu da başka model
https://pbs.twimg.com/media/BkXSVbBIEAEOOVP.jpg:large


boşlukları doldurun


bunlara da göz atabilirsiniz:

otarafa: ölümden sonra hayat butarafa: This Is Not Music, This Is Not Us And We Are Not Here

iletişim - şikayet - kullanıcı sözleşmesi - gizlilik şartları