Gizlilik ve Güvenlik Gizlilik
Canavarlar servisleri, sisteme bağlanan kullanıcılarının IP Adreslerini web sitesi kayıtlarında bağlantı tarihi, saati ve sistemden istenen adres ve/veya sayfalar bazına kaydetmektedir. Bu bilgiler gerek sistem güvenliği, gerekse olası kullanıcı problemlerinin çözümünde anahtar bilgiler olup, kullanıcı kişisel bilgileriyle ilişkili değildir.
Kullanıcının iletişim bilgileri gerektiği zaman kullanıcıya ulaşmamızı sağlar. Üyeliğin onaylanması, ve üyelikle ilgili bilgi değişikliklerinin onaylanması e-mail ile gönderilen mesajlar sayesinde gerçekleşir. Canavarlar, üyelik sözleşmesi ile tespit ettiği sınırları aşmamak şartıyla, üyelerine gerekli olduğu zaman e-mail ile mesaj gönderir.
Genel bir ilke olarak, kullanıcıların kişisel bilgileri tarafımızca üçüncü şahıslara veya kuruluşlara verilmemektedir. Örneğin, bize güvenerek vermiş olduğunuz isim, soy isim, kişisel zevkler, e-mail adresleriniz gibi bilgiler başka firmalara satılmamaktadır. Ancak, kullanıcılardan kişisel bilgilerin istendiği sistemimizin bazı bölümlerinde, bu bilgilerin nerelerde ve ne amaçlar ile kullanılacağı açıkça belirtilmiştir.
Kişisel web sayfanızda, blogunuzda, chat odalarında, forumlarda verdiğiniz kişisel bilgiler, üçüncü şahıs ve kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda, kişisel bilgilerinizi vermek tamamıyla gönüllü olarak yaptığınız bir davranış olur ve Canavarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kullanıcılarımızın kişisel hakları, bizim için de kendileri için oldukları kadar önemlidir. Ancak, varolan yasalar çerçevesinde, kanun sağlayıcı devlet organları yasadışı içerik tespit edip, bizden kullanıcı bilgilerini istediği takdirde, gerekli kişisel bilgiler, tarafımızca uygun görüldüğü sürece kanun sağlayıcı devlet organlarına ve adalete teslim edilebilir.
Kişisel bilgilerinize her zaman ulaşabilir ve onları güncelleyebilirsiniz. Bunların içerisinde, e-mail adresiniz, kayıtlı olduğunuz isim ve şifreniz mevcuttur. Bunların yanı sıra, bloglarınızda yayınladığınız içeriği de değiştirme ve silme yetkisine de sahipsinizdir. Sildiğiniz içerik, ne bizim tarafımızdan kullanılabilir, ne de gelecekte üçüncü kuruluşlara gönderilmek üzere hazırlanabilirler. Silmiş olduğunuz veya değiştirmiş olduğunuz içerik daha farklı veritabanlarında arşiv maksatlı veya farklı sitelerde eski hali ile bulunabilir.

Güvenlik

Canavarlar sistemleri güvenlik için gerekli tedbirleri almaya özen göstermiştir. Bütün kullanıcı hesapları şifre ile korunmaktadır. Kullanıcılarımızın, şifrelerini unutması durumunda e-mail adreslerine yeni şifreleri gönderilecektir. Güvenlik nedeniyle, şifreler kullanıcının kayıtlı olduğu e-mail adresi dışında başka bir adrese bildirilmez.
Canavarlar olarak, hem sitemizin hem de üyelerimizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle, sistemimizde düzenli olarak güvenlik testleri yapmakta ve herhangi bir güvenlik açığına izin vermemekteyiz. Buna rağmen, zaman zaman üyelerimizden, bloglarına korsan olarak girildiğine ilişkin şikayetler almaktayız. Bloglar, bizim bütün güvenlik önlemlerimize rağmen, bazen kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilmektedir. Bloglarınızı, hatta bilgisayarınızdaki tüm bilgileri korumanızı sağlayacak aşağıdaki güvenlik önlemlerini uyguladığınızda, güvenlik konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Güvenlik Önlemleri

Bilgisayarınızda sık sık virüs taraması yapmalı, anti-virüs programınızı belirli aralıklarla güncellemeli, MSN ya da mail yoluyla tanımadığınız kişilerden gelen dosyaları açmamalısınız.
Şifrelerinizi, harf ve rakamlardan oluşacak şekilde, tahmin edilmesi zor kombinasyonlardan oluşturmalısınız. Doğum tarihi, isim ve doğum tarihi, sıralı harf ya da rakamlar, tuttuğunuz takımın ismi gibi tahmin edilebilir şifreler, kolaylıkla ele geçirilebilir.
Mail sağlayıcınız dışında (yahoo, hotmail, gmail, vb), kurumsal olmayan kişisel sitelere, bloglara ya da tanımadığınız alanlara, e-posta adresinizi ve şifrenizi kesinlikle girmemelisiniz.
Ortak bilgisayar kullanıyorsanız (işyeri veya internet cafe), Canavarlar panele giriş yaptıktan sonra panelin sol alt bölümünde bulunan "Çık" bağlantısına tıklamadan çıkmamalısınız. Tarayıcıyı kapatmak yerine bu yöntemi kullanmak, daha sonra aynı bilgisayarı kullanarak Canavarlar'ya giriş yapacak kişinin sizin yönetim sayfanıza erişmesini engelleyecektir.
Canavarlar hesabınıza sadece ve sadece http://www.Canavarlar.com ana sayfasından giriniz. Başka bir adresi kullanmayınız.